Toki Başvurusu Yapanlar Bu Habere Dikkat

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

TOKİ kura çekimi tarihi, başvurularda son gün yaklaşırken, gündeme geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı eliyle hayata geçirilen “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinin “İlk Evim” kısmı için e-Devlet başvuruları 28 Ekim’de sona erdi. Bankalar üzerinden gerçekleşen başvuru işlemleri ise ekim ayının sonunda tamamlanacak. Kuranın ardından TOKİ sosyal konut kura çekimi noter huzurunda gerçekleşerek hak sahipleri belirlenecek. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, sosyal konut projesinin kura çekim tarihini açıkladı. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman? TOKİ sonuçları ne zaman açıklanır?

TOKİ sosyal konut sonuçları, başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların en önemli gündem maddesi oldu. 17 ilde temel atma töreni gerçekleşen sosyal konutlar için 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek olan TOKİ başvurularının hemen ardından kura çekimi gerçekleşecek. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren sosyal konut projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, konut projesi kura çekimlerinin başvuruların bitmesinin hemen ardından ilk hafta gerçekleşeceğini söyledi.

TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinin başvuruları 14 Eylül’de başladı. O günden bu yana projeye başvuranların sayısı 8 milyona ulaştı.

8 milyon başvurudan resmi müracaatları tamamlanan talep sayısı 5 milyona erişti. İlk başvuru tarihi 10 Ekim’den bu yana konut amaçlı arsa ve iş yeri için arsa başvurusu 525 bini bulurken iş yerine ise 45 bin kişi başvuru yaptı. İlk temellerinin 25 Ekim’de atıldığı “İlk Evim” projesinin e-Devlet başvurusu 28 Ekim’de tamamlandı. Banka şubeleri aracılığı ile başvurular ise 31 Ekim’de sona eriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.