Sufle Cheesecake Tarifi

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

Evde tatlı yapacak kadar malzemeniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Oysa sadece üç malzemeyle bile harikalar yaratmak mümkün. Örneğin bu aşağıdaki cheesecake tarifi size bu konuda bir fikir verir. O kadar lezzetli oluyor ki bir süre dolabınızda sürekli bu pastayla yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Yapımı için malzemeler

  • 5 yumurta
  • 225 gram krem peynir
  • 275 mililitre yoğunlaştırılmış süt

Sufle cheesecake tarifi Nasıl yapılır?

Fırını önceden 160 derecede ısıtalım ve 6 santimetre derinliğindeki kilitli kalıbımızı hazırlayalım. Fırın kağıdından 9×20 santimetre boyutlarında bir parça keselim. Tepsimizin yanlarını ve alt kısmını bu kağıtla kaplayalım.

Yumurtanın beyaz ve sarılarını ayıralım. Krem peynirleri bir karıştırma kabında el mikseriyle pürüzsüz olana ve peynir kabarana kadar önce yavaş yavaş sonra hızla çırpalım. Üzerine yoğunlaştırılmış sütü ekleyelim ve 1 dakika daha çırpalım. Daha sonra bu karışıma bir yumurta sarısı daha ekleyelim ve 2-3 dakika daha karıştıralım.

Ayrı bir kapta iyice kabarana kadar yumurta aklarını çırpalım. Çırpılmış yumurta aklarının bir kısmını krem peynire karıştıralım. Karışımı kağıt yaydığımız kalıba aktaralım ve hava kabarcıklarını almak için birkaç kez üzerine spatulayla bastıralım.

Fırının alt rafına bir fırın tepsisi yerleştirelim ve içine yaklaşık 2 bardak kaynar su dökelim. Cheesecake’imizi bir üst rafa yerleştirelim ve 45 dakika boyunca pişirelim. Piştikten sonra fırını kapatalım ve pastayı fırında 30-40 dakikada soğutalım.

Fırın kabının kilidini çıkarıp fırın kağıdını hafifçe sıyıralım. Ardından en az 2-3 saat daha soğumaya bırakalım. Cheesecake’imizi ne kadar soğutursak o kadar lezzetli olur. İyice soğuttuktan sonra dilimleyelim ve servis edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.