Simit Sandviç Tarifi

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

Kahvaltınızı simitle şenlendirin! İçinde sağlıklı besinlerin bulunduğu bu tarif çok pratik! Simit her öğüne yakışır ama konu kahvaltıysa, daha fazla yakıştığı bir yer olamaz. İşte simit sandviç tarifi… Başlı başına en sevilen kahvaltılıklardan biri olabilir simit ya da hafta sonu sofranıza konuk olup zenginleştirebilir gününüzü. Simit sandviç tarifini fırından hazır olarak aldığınız simidi, sandviç haline getirmek diye düşünmeyin. Kalbimizi kırmayın. Kendi simidimizi kendimiz hazırlıyoruz elbette. Yaş maya ile hazırlanan hamurdan tonton simitler yapıp sıcak pekmezli suya batırdıktan sonra susamlıyoruz. Her şey olması gerektiği gibi yani.

Sandviç işin tadı tuzu, servis detayı aslında. Fırından çıkan sıcacık simitleri ağız tadınıza göre donatmak, sandviç haline getirmek size kalmış.

Yapımı için malzemeler

1 adet etli kırmızı biber
1 adet simit
1 adet krem peynir
1 adet domates
1 adet salatalık
1 tatlı kaşığı zeytin ezmesi
Yarım su bardağı yeşil zeytin

Simit sandviç tarifi Nasıl yapılır?

Salatalık, domates ve biberi dilimleyelim. Simitleri yatay olarak keselim üst kısmını kenara alalım. Dilimlediğimiz malzemeleri simitlerin içine yerleştirelim. Simidin kapak kısmına krem peyniri ve zeytin ezmesini sürelim ve tabanının üzerine kapatalım. Simide dört yerinden kürdan batıralım. Her kürdan bir parçaya denk gelecek şekilde dörde bölelim ve servis tabağına alalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.