Şampuanda Saç Dökülmesine Neden Olan Madde ve Maddeler Nelerdir?

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

Günün, haftanın stresi vücudumuzda birçok olumsuzlukları yeryüzüne çıkarıyor. Bu stresden en çok etkilenen de saçlarımız oluyor. Saç dökülmesinin nedenleri ve şampuanlarda saç döken madde hangisi detaylar hemen aşağıda..

Eksik saç, 50 yaş üstü kadınlar için gerçek bir güven kırıcıdır . Kötü genleri veya menopozu suçluyoruz, hacim kazandıran ürünler üzerinde stok yapıyoruz, ters yüz fön çekiyoruz ve onunla devam ediyoruz.

Ancak gerçek suçlu göz önünde saklanıyor olabilir: şampuanınız ve saç kreminiz. New York Şehri saç uzmanı ve restorasyon cerrahı Dr.  Arzu Yıldız, sorunun temelinde olabilecek bir dizi bileşen belirledi.

Kaçınılması gerekenlerden bazıları şunlardır: Köpürtücüler ve koyulaştırıcılar. Dr. Arzu Yıldız, sodyum defne sülfatın veya SLS’nin – tüm bu güzel, köpüklü köpüğü üreten kimyasalın – saçı uçucu yağlardan arındırdığını, saç sağlığı için gerekli olan proteini parçaladığını ve büyümeyi durdurduğunu söylüyor. Sodyum klorür(daha çok sofra tuzu olarak bilinir) SLS içeren ürünlerde koyulaştırıcı olarak kullanılır, ancak kuru, kaşıntılı saç derisine neden olabilir ve saç dökülmesini teşvik edebilir. Polietilen glikol ( PEG, polietilen veya polioksietilen olarak da bilinir ) , saçı nemi alan başka bir kalınlaştırıcıdır. Salon keratin bakımı yaptırıyorsanız, bu bileşenler faydaları geri alır.”

 

Koruyucu Maddeleri’ne kaydolun : Johnson & Johnson’ın “Artık Gözyaşı Yok” bebek şampuanı (gülmeyin – hassas olan birçok yaşlı bebek gözler hala onu seviyor) son zamanlarda ürünün çekiciliğini azaltmadan bileşenlerinden Quaternium-15’i (formaldehit salan bir koruyucu) çıkardı.”Formaldehit ve metilparaben ve propilparaben gibi parabenler genellikle raf ömrünü uzatmak için dahil edilir. İkincisi hormonal dengeyi etkileyebilir ve saç dökülmesini teşvik edebilir.”

Tahriş edici, Saç derisi iltihabına ve alerjik reaksiyonlara neden olan bileşenler saç dökülmesini şiddetlendirebilir ve ince saçları kuru, kırılgan ve cansız hale getirebilir . Dr. Arzu Yıldız, ” Dietanolamin (DEA) ve trietanolamin (TEA) içeren ürünler saçın keratinini yok eder ve saç derisinin tahriş olmasına neden olur. Kokular ve yapay renkler (etikette FD&C veya D&C olarak görünür , ardından bir renk veya numara gelir) bunun için kullanılır. estetik nedenlerle, ancak tahriş edici olabilirler. propilen glikol, en sık arabalarda antifriz olarak kullanılan (!!), genellikle dondan şampuan ve kremleri tutmak için ilave edilir nakliye ve depolama sırasında.”?

Alkol. Hemen hemen tüm saç bakım ürünleri türevi bulunan alkol. Kullanılan yüksek konsantrasyonlarda saçınızı kurutur. Dr.Arzu Yıldız’in tavsiyesi: “İlk dört bileşenden biri olarak alkolü listeleyen ürünlerden kaçının. Yakın bileşen listesinin en üstüne, üründe yüksek bir yüzdesi. ”

Yağlılar. Sakınmak ‘ lanolin, petrol ve mineral yağ,’ danışman Dr Arzu Yıldız.” Bu varlıktan doğal yağlar önlenmesi, ince saç yormadan emilir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.