Korona Aşısı Gibi Faydalı Çay Tarifi ? | Oktay Usta

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

Koronavirüs insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Tüm dünyada etkili olan ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgını gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Koronavirüse karşı ilk yapmamız gereken maske mesafe ve temizlik geliyor. Bazı insanları sağlık yönünden olumsuz etkileyen salgın virüse karşı her zaman vücut direncimizi korumalıyız. Vücut direncini korumak için birçok meyve, sebze ve doğal bitkiler bulunmaktadır.

korona çayı yapimi
korona çayı yapimi

Son zamanlarda en çok araştırılan konulardan birisi de koronavirüs aşısı. Koronavirüs aşısı bulundu mu? ne zaman piyasaya sürülecek gibi sorunların cevabı henüz netlik kazanmadı. Koronavirüs aşısı gibi faydalı şifalı çay tarifini Oktay Usta Yemek Tariflerinden siz değerli takipçilerine paylaştı. Bizler de sizlere sunuyoruz.

Grip mi oldunuz, nezne mi oldunuz, koronadan mı etkilendiniz? Oktay Usta sizlerin bağışıklığını güçlendirmesinde yardımcı olması için, bağışıklığa yardımcı sıcacık bir tarif sunuyor.

oktay usta korona çayı tarifi
oktay usta korona çayı tarifi

Kabuk tarçın, yenibahar, hibiskus, karanfil, zencefil ile hazırlanan bu tarifi sizler için derledik. Korona aşısı kadar faydalı şifa kaynağı çay tarifinin malzeme listesi ve videolu yapılışı hemen aşağıda. Şimdiden deneyeceklere afiyet olsun.

CORONA AŞISI gibi ÇAY! ?

İki tane kabuk tarçın
Bir tatlı kaşığı tane yenibahar
Bir tatlı kaşığı hibiskus
Bir çay kaşığı karanfil
Bir parça taze zencefil
Bal
1,5 litre su

Korona Aşısı Gibi Faydalı Şifalı Çay Tarifi Hazırlanışı;

Corona çayımızı hazırlarken cam demlik veya Çaydanlığımızın büyük kısmına karanfil, tarçın, yeni bahar zencefil ve hibiskus koyup kaynatmaya başlıyoruz. Kısık ateşte ya da videoda gösterdiğimiz şekilde kaynadıktan 15 dakika sonra dinlendiriyoruz, sonrasında bal ekleyip sıcak sıcak içiyoruz. İçimiz rahatlıyor rahat nefes almamıza yardımcı oluyor.
Hasta olan bütün insanlara şifa olması niyetiyle sağlıklı günler diliyorum.
Fresh su hazırlanışı;
Elma, portakal, limon, zencefil hepsini videoda gösterdiğimiz şekilde kesiyoruz varsa bizdeki gibi şişe takıp sallandırabilirsiniz veya çöp şişe bu meyveleri batırıp diziyoruz normal sürahinin içine sallandırın naneyle birlikte içmesi çok güzel oluyor corona döneminde bol bol su içmeliyiz. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.