Ankara’da Nerede Ne Yenir? En İyi Yemek Mekanları

TARİFİ BEĞENDİNİZ Mİ?
TEŞEKKÜR EDERİZ

Peki, Ankara’da nerede ne yenir? Ankara mutfağının lezzetlerini doyasıya yaşamak ve yerinde yemek isteyenlere özel Ankara’da yemek yenilebilecek en meşhur mekanları sizler için derledik! İşte, ağzının tadını bilen delikanlı Angara bebelerinin sıklıkla tercih ettiği o mekanlar:

Liva Pastanesi – Kahvaltı

Günün en önemli öğünü olarak kahvaltıyı bir eğlence haline getirme adeti gün geçtikçe daha yaygın hale gelmeye başladı. Dostlarla oturup karşılıklı çayların içilebileceği, pazar günleri haftanın yorgunluğu atma konusunda ilk akla gelen kahvaltı kültürü artık dışarıya taşmış durumda.

Kahvaltısıyla dünyada ün yapmış Türklerin namını yürüten pek çok mekândan biri ise Ankara’daki Liva pastanesi.

Hizmet seçenekleri: İçeride servis · Paket servisi · Temassız teslimat

AdresKavaklıdere, Farabi Sk. No:12, 06690 Çankaya/Ankara
Hizmet verilen bölgeler:

Ankara

Saatler

Menülivashop.com

Katmerli gözleme, pastırmalı yumurta gibi lezzetlerle midenize bayram havası vereceğiniz Osmanlı kahvaltısını denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Kavaklıdere, Ayrancı, Çukurambar gibi pek çok yerde şubesi bulunan Liva Pastanesi’nde vejetaryen ürünler de bulmanız mümkün.

Boğaziçi Lokantası – Ankara Tavası

1906 yılından beri hizmet veren Boğaziçi Lokantası, adeta zamana meydan okuyor. Yaşadığı her dönem kendini sevdiren bu mekân çağın çocuklarını, gençlerini, yetişkinlerini ve yaşlılarını doyurmaya devam ediyor.

Her gün 65 çeşit yemek sunan Boğaziçi Lokantası’na geldiğinizde ne yiyeceğinize karar vermekte zorlanacaksınız.

Tarihi Mutfak Lokantası

Kızılay’da yer alan Tarihi Mutfak Lokantası tandırıyla nam salmış durumda. Öyle ki önceki ismi Meşhur Tandırcı olan bu mekân, zaman içinde bu tadı efsane bir noktaya taşımış.

Bir yiyenin defalarca geldiği Tarihi Mutfak Lokantası’nın enfes tandırının yanı sıra kebapları ve tavuk germeci de çok seviliyor.

Hizmet seçenekleri: İçeride servis · Paket servisi · Temassız teslimat
AdresKocatepe, Mithatpaşa Cd. No:64 D:B, 06420/Ankara
Sipariş veryemeksepeti.com

Masabaşı Kebapçısı-Saray Usulü Sarma Beyti

Yaklaşık 20 adet ikram getirerek masayı donatan Masabaşı Kebapçısı Ankaralıların favori restoranlarından biri. Kebapları ve pideleriyle öne çıkan Masabaşı Kebapçısı, BalgatKızılay ve Tunalı‘daki üç farklı şubesiyle hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.